Ostali sportovi
Kraj za aktualne prvake

NHL: Oproštaj prvaka od obrane naslova na domaćem terenu

Dallas Starsi plasirali se u polufinale Zapadne Konferencije pobjedom nad aktualnim prvacima.

Dallas Stars (Foto: Afp)

Dallas Starsi su eliminirali branitelje naslova NHL prvaka Vegas Knightse svladavši ih sinoć na svom terenu u sedmoj utakmici doigravanja Zapadne konferencije 2-1.

Dallas se tako plasirao u polufinale Zapadne konferencije rezultatom 4-3 u seriji na četiri pobjede.

Odlučujući pogodak za momčad iz Teksasa, koja je prvi nositelj na Istoku, postigao je u prvoj minuti zadnje četvrtine Radek Faksa. Dallas je u vodstvo doveo Wyatt Johnston u 15. minuti, a za Vegas je izjednačio Brett Howden u 36. minuti.

Dallas će u drugom krugu igrati protiv Colorado Avalanchea, a prva utakmica je na rasporedu u utorak u Teksasu.

New York Rangersi su poveli s 1-0 u seriji u drugom krugu doigravanja Istočne konferencije pobijedivši sinoć u Madison Square Gardenu Carolina Hurricanes s 4-3.

Dvostruki strijelac za New York bio je Mika Zibanejad, a po jedan Vincent Trochecki i Artemi Panarin. Golove za Carolinu zabili su Jacob Slavin, Martin Necas i Seth Jarvis.

Sljedeća utakmica, također u New Yorku, igrat će se u utorak.

Luka Modrić FOTO Pogledajte kako se Marca poklonila Modriću: Samo rijetki imaju ovakvu čast divider

Igrači Dinama slave na Rujevici Bivši igrač Hajduka: "Najgori Dinamo u posljednjih 20 godina i takvi nam pobjegnu 14 bodova" divider