gorak okus u ustima

Sopić: ''Srce mi je puno, dali smo sve od sebe, ali u sportu vas sreća nekada pomazi, nekada ne''

Željko Sopić prokomentirao je poraz svoje Rijeke od Dinama 1:2 u 33. kolu SuperSport HNL-a.

Željko Sopić (Foto: Ronald Goršić/Cropix)

U derbi susretu 33. kola HNL-a, ali i cijele sezone, nogometaši Dinama su nakon preokreta pobijedili Rijeku na Rujevici s 1:2 (0:0) čime su napravili veliku prednost na vrhu ljestvice, pobjegli su Riječanima na četiri boda prednosti.

Rijeka je povela u 50. minuti kada je Marko Pjaca precizno pogodio s bijele točke za 1:0.

Za 1:1 je zaslužan bio Bruno Petković koji je majstorski u 75. minuti izveo slobodan udarac s više od 20 metara, dok je Dinamo do pobjedničkog gola došao u 89. minuti. Strijelac gola možda i vrijednog naslova prvaka postigao je Arber Hoxha. Dinamo sada ima četiri boda više od Rijeke (75-71).

Nakon utakmice trener Rijeke Željko Sopić prokomentirao je predstavu svojih igrača na terenu.

''Čestitam Diamu na pobjedi. To vam je sport. Nemam svojim igračima što zamjeriti, skidam im kapu od prvog do zadnjeg. Danas su karte bile na Dinamovoj strani'', rekao je pa dodao:

''Kad igrate protiv naše najkvalitetije momčadi i imate 13 udaraca na vrata, a oni jedan, kad vam zabiju gol iz svog prvog udarca… Teško je pričati, još jednom skidam kapu svojim igračima.''

Butković i Jandroković FOTO Brojna poznata lica na Rujevici: Niti političari nisu mogli odoljeti utakmici sezone divider

''S druge strane, izgubili smo prvenstvo, a nijednom igraču ne možete ništa zamjeriti. Sveli smo Dinamo na minimum, ali kvaliteta Brune Petkovića je usmjerila utakmica. Ponosan sam na svoje dečke, baš kao i predsjednik koji je to rekao u kabini. Pamte se rezultati, ne izvedba, ali ja sam ponosan.”

Gdje ste se zamjerili sreći?

''U prvom poluvremenu smo morali nešto više napraviti. Na kraju će se pamtiti rezultat, ali ovu večer ću pamtiti po pitanju izvedbe. Dinamu čestitam, ali svojim igračima čestitam jer se ovako bori za boje kluba.''

Sopić zadovoljan svojim igračima

Dinamo je imao dva udarca u okvir i zabio dva pogotka.

''Mi smo imali puno udaraca, a malo pogodaka. Vjerojatno smo izgubili prvenstvo, ali ponosan sam. Srce mi je puno jer smo dali sve od sebe. U sportu vas nekada pomazi, nekada ne.''