Real je u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja svladao Atletico rezultatom 3:1. Ponovo je zabio Ronaldo...

Nogometaši Reala i dalje na domaćem terenu ne znaju za ništa osim pobjede ove sezone. Odličnu seriju nastavili su u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja protiv neugodnog i nepredvidivog Atletica, koji je Mourinhovoj momčadi pružio žestok otpor.

Utakmica je dobro počela za goste. Forlan je šokirao Bernabeu u 7. minuti, no Ramos je uzvratio već u 14. minuti i tada je Real krenuo po pobjednički gol i prednost uoči uzvrata.

Kao i u mnogim utakmicama ove sezone, strijelac ključnog pogotka bio je Cristiano Ronaldo. Portugalac je iskoristio savršenu asistenciju Mesuta Oezila, bacio se, uklizao na loptu i poslao ju u mrežu u 61. minuti. Tako je najskuplji igrač svijeta zadržao svoj prosjek golova iznad jednog po utakmici i dodatno se približio rušenju svih rekorda postavljenih u španjolskom nogometu.

Do kraja dvoboja Real je ponovo zabio i tako povećao prednost pred uzvrat. Strijelac je bio Oezil u 90. minuti za siguran trijumf Mourinhovih trupa.

Neugodni Atletico još uvijek ima izglede, no pitanje je hoće li i na svom terenu moći dominirati protiv ovako opasnog 'kraljevskog kluba'.